Vakuoterapie: Kombinace vědy a wellness

O co jde v vakuo terapii

Může se zdát, že vakuo terapie je jen dalším moderní trendem v oblasti wellness, ale pravda je, že tento typ terapie je vlastně kombinací vědy a wellness. Specifickou přitažlivostí vakuo terapie je, jak se tato technologie kombinuje s naším vlastním tělem, aby mohla poskytnout řadu zdravotních výhod - od zvýšení průtoku krve až po zlepšení struktury pokožky.

Ještě před několika lety jsem nikdy neslyšela o vakuo terapii. Když mi to poprvé David (můj manžel, takže v překladu svobodný muž) řekl, myslela jsem, že si ze mě dělá legraci. Alá, sci-fi filmovy styl v našem životě, proč ne! A právě tehdy začal můj první skutečný dojem a dobrodružství s vakuo terapií.

Vakuoterapii – cesta k lepšímu zdraví a vzhledu

Vakuoterapie, známá také jako cupping nebo „báňkování“, je technika, která vkládá malé skleněné nebo plastové „šálky“ na pokožku a vytváří tak podtlak, který stimuluje průtok krve a lymfatický systém. Z lékařského hlediska tato technika může být skvělým helpíkem pro každého, kdo trpí chronickou bolestí, jako jsem já s mou nepříjemnou osteoartrózou v koleni. Ano, přiznávám, stáří mě dohání. Ale na co máme vědu a její pokroky, když ne na boj s takovýmito malichernostmi, jakými je bolest a stárnutí, že?

David mi jednou popisoval, jak se princip vakuo terapie podobá myšlence zapuštění petrolejové lampy do země, aby tím vznikl tlak, který pak pohání škrábanec do země a umožňuje tělu, aby se zaobíralo hojením. Musím se přiznat, že tato analogie mě opravdu rozesmála, ale je v ní kus pravdy. Tělo má schopnost hojení, kterou můžeme podpořit pomocí různých technologií a metody vakuo terapie jsou jedním z nich.

Zdravotní výhody vakuo terapie

Mluvíme-li o zdravotních výhodách této terapie, nemůžeme minout práci s bolestí. Boj s bolestí je častokrát vyčerpávající a dlouhý proces, který ne vždy končí úspěchem. Jak David říkává: „Bolest je jak potkavač, který vás neustále sráží z kola“. A právě vakuoterapie může být jednou z cest, jak s tímto potkavačem zatočit. Terapie napomáhá uvolnění svalů a snižuje tím svalové napětí a bolest.

Řada lidí je také nadšená z toho, že vakuoterapie podporuje redukci celulitidy a pomáhá zlepšovat tón pokožky. Kdo by nechtěl mít hladkou a jemnou pokožku bez celulitidy? Mnoho klientů si však vší především toho, jak se jejich obličej stane mladistvějším až po několika sezeních. Takže pokud se vám chce vyzkoušet něco nového pro zlepšení vašeho vzhledu, proč ne zkusit vakuoterapii?

Jak se provádí terapie

Nerada chodím do salónů, ale když jsem poprvé vstoupila do salonu pro vakuoterapii, byla jsem mile překvapena. První, co jsem si všimla, byla klidná a relaxovaná atmosféra. Neměla jsem pocit, že jsem ve „zdravotnickém zařízení“ a to bylo pro mě velmi příjemné.

Během terapie je na vaše tělo aplikován přístroj, který vytváří podtlak a tím vzniká efekt masáže. Proces je poměrně rychlý a bolest je minimální... dokonce méně než u mého posledního návštěvy zubaře! Po terapii jsem se cítila úžasně svěží a uvolněná, jako bych právě prošla kompletním wellness rituálem.

Vakuoterapie z pohledu odborníků

Ačkoli vakuoterapie je u nás v České republice novinkou, za hranicemi už se využívá dlouho a je oblíbená jak u odborníků, tak u klientů. Důležité je najít odborníka, který má s touto metodou zkušenosti a umí ji provádět správně a bezpečně. O tom, jak důležitý je výběr odborníka může vyprávět David. Svého času byl nadšeným běžcem a jednoho dne se rozhodl vyzkoušet reflexní masáže chodidel. Jako obvykle se pustil do toho po hlavě, vybral prvního dostupného odborníka a skončil se zraněným kotníkem, což pro běžce není zrovna to nejlepší.

Vracím se ale zpět k vakuoterapii. Není to metoda vhodná pro každého a je důležité konzultovat její využití s odborníkem. A také stojí za zmínku, že pro dosažení viditelných výsledků je zapotřebí pravidelné a dlouhodobé využití.

Můj osobní pohled na vakuoterapii

A jak jsem na tom já s vakuoterapií? Musím říct, že jsem zatím velmi spokojená. Začala jsem ji používat před pár měsíci na doporučení Davida a už jsem si zvykla na pocit, který při terapii mám. Je to pocit lehkého podráždění, který brzy přechází v pocit úlevy. A co je ještě lepší, moje bolest v koleni se výrazně snížila a já se cítím lépe.

Jak říká David: „V životě musíme zkusit všechno, abychom zjistili, co je pro nás to pravé.“ A myslím, že má pravdu. Každý z nás je jiný, každý z nás reaguje jinak na různé typy terapie a je jen na nás, jaká metoda nám pomůže. Myslím, že to je krásné na tomto životě – možnost zkoušet, učit se a objevovat nové věci.

Pro mě je vakuoterapie jednou z těch věcí, které jsem objevila a pokud se budu cítit lépe díky jejímu používání, pak jsem za to nesmírně vděčná. Kdo ví, třeba se jednou stane součástí našeho každodenního života, stejně jako zubní pasta nebo šálka kávy ráno. Do té doby se těším na další sezení a na další výhody, které mi vakuoterapie přinese.

Tak co, jste připraveni vyzkoušet také něco nového? Vždyť jako se říká : " Kdo nezkouší, neobjevuje ". A každý objev je krůček k lepšímu životu, nebo ne?

Napsat komentář