Základy tantrické masáže pro začátečníky

Co je to tantrická masáž?

Mnoho lidí po celém světě se potýká s konceptem tantrické masáže. Často je spojují se sexualitou, ale je to tak všechno? Ne, samozřejmě, že ne! Tantrická masáž je mnohem více než jenom erotický zážitek. Je to cesta k hlubšímu pochopení sebe sama a svého těla. Tantrické masáže se soustředí na propojení těla a mysli a jsou zaměřeny na dosažení štěstí a relaxace.

Možná vás překvapí, ale svůj první tantrický zážitek jsem měla v kuchyni. Bylo to během mého jóga kurzu, kdy nás instruktor seznámil s konceptem masáže těla pomocí vlastní energie. Od té doby jsem se zamilovala do této praxe, a i když se to může zdát trochu nemístné, mé nejoblíbenější místo pro masáže je můj kuchyňský stůl! Koneckonců, proč byste měli zneužít šance uvolnit se po náročném dni, když vaříte večeři pro vaše milované děti, zejména mé malého syna Tobiáše?

Jak probíhá tantrická masáž?

Prvním krokem při tantrické masáži je nalezení klidného, světlého a větraného místa volného od rušení. Je důležité, aby bylo vaše tělo pohodlné a uvolněné. Masáž má délku několik hodin, ale délka může být přizpůsobena dle aktuálních potřeb vašeho těla.

Možná si říkáte, jak se mám uvolnit, když mám milion věcí na mysli? Mám přece práci, děti, domácnost, a navíc si chci ještě užít svůj volný čas. Ale víte, co je zvláštní? Když se věnuji tantrické masáži, zapomenu na všechno kolem sebe. Jediné, co existuje, je tady a teď.

Představte si, že se připravujete na masáž. Zapálíte si svíčku. Vzduch se naplní vůní čisté vanilky. Vzpomínám si na dobu, kdy jsem se snažila zapálit svíčku, a místo toho jsem zapálila celý talířek s tousty. Ale to neznamená, že to nezkusím znovu, protože touha po relaxaci je silnější než strach z hořících toustů!

Jaké techniky se používají při tantrické masáži?

Technik tantrické masáže je celá řada. Některé z nich zahrnují pomalé a láskyplné dotyky, hluboké dýchání, meditace a vizualizaci. Do této masáži byste měli investovat nejen své ruce, ale také své srdce a mysl. Koneckonců, tantrická masáž je otevřená výměna energie, která směřuje k hlubšímu pochopení sebe sama a svého těla..

Pomocí dechu a doteků byste měli uvolnit napětí ve svém těle. Technik je mnoho a je důležité zvolit tu, která je pro vás nejlepší. Třeba percussive strokes, kdy se dotýkáte těla rychlými, lehkými údery, nebo circling strokes, kdy kroužíte prsty po těle. Oba typy jsou velmi oblíbené a jedna je naprosto bezpečná i pro moje toustové dobrodružství.

Proč je tantrická masáž prospěšná?

A teď k tomu nejdůležitějšímu - proč by vás měla tantrická masáž zajímat? Kromě toho, že je to skvělý způsob, jak se uvolnit a odpočinout si, má i mnoho dalších přínosů. Například, zlepšuje prokrvení, snižuje stres a napětí, zvyšuje tělesné uvědomění a podporuje celkové zdraví.

K tomu všemu, je to také způsob, jak se lépe poznat. A to nejen poznat své tělo a to, jak reaguje na různé stimulace, ale také poznat sebe sama na hlubší úrovni. Je to způsob, jak otevřít svou mysl, uvolnit se a nahlédnout do svého vnitřního světa.

Zkuste to a uvidíte, kolik nových věcí o sobě samých objevíte. A když budete potřebovat přestávku od masáže, můžete si vždy udělat chvilku na svíčkovou a připravit si další tousty pro dobrodružství v kuchyni!

Napsat komentář