Medová masáž: Přírodní léčba pro vaše tělo a mysl

Význam a historie medové masáže

Léto přešlo v podzim, barevné listy pomalu klesají na zem a já tu sedím v Brně, mám u sebe pejska Maxe a nemohu přestat myslet na jeden z nejpodivuhodnějších způsobů relaxace a léčení, které kdy lidstvo objevilo - medovou masáž. Představte si, že jste pokryti medem a když masér začne s masáží, začíná se vám tělo očišťovat a uvolňovat se od toxinů a napětí. Je to jakési sladké teplo, které se vyzařuje z medu, a to jak doslovně, tak obrazně.

Medová masáž je přesně to, co si myslíte - masáž s medem. Tento postup pochází z Ruska a říká se, že byl praktikován již v dobách starých Slovanů. Med je přirozený antiseptikum a medová masáž již po staletí využívá léčivých vlastností tohoto daru přírody. Med proniká hluboko do pokožky a vyživuje a hydratuje ji. Kromě toho má i detoxikační účinky, protože med dokáže vytažit toxiny z našeho těla ven.

Připravte si na medovou masáž správný med

Ale než se vrhneme na masáž, je zásadní mít správný med. Víte, jak říkám, jste to, co jíte, a můžete být i to, co na sebe dáváte, takže volba kvalitního medu je nesmírně důležitá. Je nezbytné vědět, jaké druhy medu můžete použít pro medovou masáž. Je tu obrovské množství druhů medu, z nichž každý má své výjimečné vlastnosti, ať už jde o med z květů akácie, borovicový, eukalyptový nebo manukový med. Osobně mám nejraději květový med, má sladkou, ale ne příliš silnou chuť a má skvělé výsledky při masáži. Je důležité, aby byl med čistý a bez přidaných látek.

Kroky medové masáže

Jakmile máte správný med, je na čase se ponořit do sladké, omamné masáže. Nejprve je nutné se důkladně očistit, ideálně pomocí peelingového sprchového gelu, aby byla pokožka co nejvíce připravena na vstřebávání medu a jeho blahodárných látek. Pak vmasírujte med do pokožky. Není to jako obvyklá masáž, když se olej nebo lotion lehce klouže po kůži. Med je lepkavý a tím, že přilne k pokožce, umožňuje hlubší manipulaci s tkání, což pomáhá uvolnit nahromaděné toxiny a napětí. Neváhejte a vraťte se do svého dětství, kdy jste se rádi maštali a nikdo vám za to nedal pokutu. Je to docela vtipné a zároveň úžasně uvolňující.

Výhody a blahodárné účinky medové masáže

Jaký je tedy konečný efekt medové masáže? Což takhle uvolněné svaly, očištěná kůže a zvýšená vitalita? Medová masáž je známá svými obrovskými blahodárnými účinky, které se projevují nejen na povrchu těla, ale také v jeho hloubi. Účinky medové masáže mohou zahrnovat zlepšení krevního oběhu, detoxikaci těla, zlepšení imunitního systému, ale také zlepšení pokožky, což z ní činí jedno z nejlepších sezení lázeňské péče, které si můžete dopřát. Navíc med má přirozené antibakteriální vlastnosti, takže medová masáž může přinést úlevu i od různých kožních problémů.

A nejlepší na tom je, že tohle vše můžete udělat doma, v pohodlí svého obýváku nebo koupelny. Dopřejte si chvíli jen pro sebe, zapomeňte na starosti dne a udělejte něco dobrého pro své tělo a mysl. A pokud vám zbude troška medu, můžete si ho dát na toast na snídani. Z krásy a zdraví na těle i na talíři - to je medová masáž.

Napsat komentář