Masáže obličeje pro zdraví a krásu: Výhody a techniky

Proč si vymazlovat obličej masáží?

Možná si říkáte, proč bych si měla přidávat další bod do již tak nabitých beauty rutin. Ale poslyšte, masáž obličeje je jako první rande s relaxací. Od prvního doteku až po poslední pohladění v sobě skrývá celou řadu benefitů. Když si masírujete obličej, zlepšuje se prokrvení pleti a tím i její výživa. A nejen to! Pomáháte také proti otokům, uvolňujete napětí ve svalstvu a podporujete lymfatický systém, který má na starost odvádění toxinů. A co více? Při pravidelné masáži si můžete všimnout, že vaše pleť je pevnější a vypnutější, ano, jako ta vanna, když pořádně zatáhnete zátku.

Kráska s efektem okamžitého zliftování

Pleť jako po zázračném elixíru mládí, to nám slibuje masáž obličeje. A není to jenom prázdné povídání estetiků a masérů. Stimulace tkání obličeje může opravdu působit jako přirozený lifting. A to bez skalpelu! Jak je to možné? No přece díky zlepšení elasticity pleti a posílení svalů obličeje. To znamená, že masáž může pomoci i s těmi nevítanými vráskami, co se rády slétávají okolo očí jako včely na med. Jestliže pravidelně posilujete svaly těla, proč by měl váš obličej přijít zkrátka?

Detoxikace a omlazení jako dárek

Víte co je skvělé? Masáž obličeje je jako detox, který nemá nic společného s každodenními literami zeleného čaje. Jde o detox pro vaši pleť, který dokáže podpořit odplavení toxinů a zánětlivých látek. A když řeknu omlazení, nemyslím tím jen, že na pleť napatláte vrstvu anti-aging krému. Je to omlazení, které pocítíte a uvidíte. Jak se tedy ponořit do této fontány mládí? Stačí jemné, ale průrazné tahy, které podporují lymfatickou drenáž a to vám řeknu, je jako malý zázrak pro váš obličej a ego.

Kdy a jak masírovat pro nejlepší efekt

Takže teď, když už víte, že masáž obličeje je skoro jako nalezení svatého Grálu, pojďme si říct, kdy a jak na ni, aby byl efekt maximální. Masírovať byste měla pravidelně, dealeálně každý den. A nebojte se, nemusíte kvůli tomu běžet pokaždé ke kosmetičce. Stačí si najít pár minut denně, třeba ráno nebo večer před spaním a vaše obličej si to užije. Zapamatujte si, jemnost je klíčem! Jemnými krouživými pohyby, tlakem na akupresurní body a líbacími tahy s nahřátým olejem nebo krémem zažijete wellness pro vaši tvář přímo u vás doma.

Návody na techniky, které vám změní život

A teď to nejdůležitější - jak na to! Existují různé masážní techniky, od těch tradičních po moderní. Japonská, aneb masáž Asahi, vám poskytne efekt konturování, zatímco kuželová masáž s gua sha kamenem vám pomůže dosáhnout hluboké relaxace a vyhlazení pleti. A jestli jste spíš na technické vychytávky, zkuste masážní zařízení s ultrazvukem nebo mikrovibracemi. Jemné tlaky a tahy působí přímo na svaly a kolagenová vlákna, a tak není divu, že po několika týdnech budete omládla minimálně o pár let.

Jak využít esenciální oleje a produkty pro maximální účinek

A konečně, chcete-li zvednout vaši masáži obličeje na vyšší level, hrají klíčovou roli esenciální oleje a správně vybrané produkty. Oleje jako je levandulový, růžový nebo jojobový mohou nejen podpořit hladkost a pružnost vaší pleti, ale také vás uklidní a dodají tu správnou atmosféru. Pokud raději sáhnete po kosmetice, vyhledejte produkty, které jsou šetrné k vaší pleti, ale zároveň nabízejí to nejlepší z anti-aging pečeti, jako jsou péče s hyaluronovou kyselinou či vitamínem C.

Napsat komentář