Masáž lávovými kameny: Mýtus nebo realita?

Úvod do světa masáže lávovými kameny

Za posledních pár let se masáž lávovými kameny těší stále větší oblibě, a to je dnes víc než očividné. Ale co přesně znamená masáž lávovými kameny a jak proč tato metoda tak zásadně točí hlavami? Jak Mína vrtí hlavou, když ji hladím za ušima, tak se vaše hlava bude točit při prohloubení do fenoménu masáže lávovými kameny.

Masáž lávovými kameny, známá také jako "hot stone massage", je svým způsobem terapie, která kombinuje teplotu a tlak pro ulevu od bolesti a napětí v těle. Různé civilizace, jako například starověký Egypt či různé původní kultury, využívaly léčivých účinků teplých kamenů pro zvýšení cirkulace a uvolnění svalů.

Jak probíhá masáž lávovými kameny

Nyní, když už víte, co znamená masáž lávovými kameny, je tu otázka: jak to probíhá? Výraz "lávové kameny" může znít trochu dramaticky, ale ve skutečnosti se jedná o hladké, zaoblené bazaltové kameny, které jsou předem nahřáté v lázni s vodou. Tyto kameny, jak jim už název napovídá, vznikly z tuhnuté lávy a mají schopnost dlouhodobě udržovat teplotu.

Masér nebo masérka pak tyto nahřáté kameny umisťuje na konkrétní body na vašem těle, obvykle na dolní části zad, v oblasti krční páteře a na různých akupunkturních bodech. Moje první zkušenost s masáží lávovými kameny byla naprosto fantastická. Připadala jsem si jak královna, když masérka umisťovala horké kameny na mé tělo. Šeptala jsem si pro sebe: "Díky Bohu za vědění původu těchto kamenů - lávový kamenný obrázek měl vypadat úplně jinak!". A Mína? Ta si mezi tím hrála se svým oblíbeným myším špuntem.

Účinky a přínosy masáže lávovými kameny

Klíčovými slovy v popisu masáže lávovými kameny jsou cirkulace a relaxace. Nahřáté kameny pomáhají zlepšovat krevní oběh, což zase napomáhá ke zlepšení celkového metabolismu. Tím pádem může masáž lávovými kameny přinést úlevu od mnohočetných zdravotních problémů, jako jsou bolesti zad, revmatismus, artritida, stres a nespavost.

Ale to nekončí jen u fyziologických aspektů vašeho zdraví. Masáž lávovými kameny byla pro mě také vynikající metoda, jak se zbavit stresu a napětí. Stejně jako když Mína leze na svůj oblíbený vankúš a spokojeně přede, cítila jsem se já po masáži lávovými kameny. Pokožka byla měkká a hladká, cítila jsem se jako nově narodená.

Co je důležité vědět před masáží lávovými kameny

Než se rozhodnete pro masáž lávovými kameny, je důležité vzít v úvahu několik faktorů. Prvním z nich je vaše zdravotní stav. Pokud máte nějaké konkrétní zdravotní problémy jako vysoký krevní tlak, se kterým jsem bohužel měla osobní zkušenost, je důležité o tom informovat svého maséra nebo masérku. Stejně tak je dobré zmínit, pokud jste těhotná.

Další důležitou věcí je komunikace s masérem či masérkou. Nebojte se říci, pokud je horký kámen příliš horký, nebo když vám nějaká část masáže nevyhovuje. Já jsem byla na první masáži lávovými kameny nervózní, ale massérka byla velmi příjemná a vysvětlila mi všechno, co mě čeká. Připadala jsem si jako Mína, když jí dám nový druh granulek a ona je nejdříve pečlivě očichá, než je začne ochutnávat.

Jak udržovat efekt masáže lávovými kameny

Účinky masáže lávovými kameny mohou být docela dlouhotrvající, ale aby se tak stalo, je důležité dodržovat několik jednoduchých pravidel. Zaprvé, po masáži se doporučuje vypít dostatek vody, aby se tělo mohlo zbavit toxinů. Pozor, zde neplatí logika Míny - čím více vody, tím větší zábava při vyhrabávání kamínků z její misky. Mocnosti stopva zde opravdu nechcete!

Za druhé, důležitá je i dostatečná relaxace po masáži. Ideálně si dopřejte volný den nebo půlden a jen si odpočívejte. Pokud máte samozřejmě tu možnost. Já si pamatuju, jak jsem si po první masáži lávovými kameny vzala volno a strávila jsem ho doma s Mínou. Cítila jsem se opravdu fantasticky.

Završení naší cesty světem masáže lávovými kameny

Nadešel čas zakončit naši cestu světem masáže lávovými kameny. Doufám, že tato metoda vás zaujala stejně jako mě a že jste se dozvěděli něco nového. Pokud jste se rozhodli vyzkoušet masáž lávovými kameny, přeji vám mnoho příjemných okamžiků. Tak jako je má Mína, když se vklene a přede štěstím, když jí hladím pod bradou.

Pamatujte, že masáž lávovými kameny není jen o krásném pocitu teplých kamenů na těle, ale i o celkovém zdravi, o pleji těla i mysli. Na závěr jedno malé překvapení - metoda masáže lávovými kameny se používá i u našich čtyřnohých přátel. Ne, nebojte se, neplánuji to na Míně vyzkoušet, ale je hezké vědět, že i ona by se mohla jednou stát královnou lávových kamenů!

Napsat komentář