Těhotenská masáž: Co o ní říkají zkušené maminky

Úvod do světa těhotenských masáží

Všechny již těhotné, nynější těhotné a budoucí těhotné ženy, dnes budu mluvit o jedné věci, která je často opomíjená, ale která může během těhotenství skutečně ulevit. Ano, hovořím o těhotenských masáží. Dbejte, nejsem masérka ani doktorka, ale věřím, že můj pohled a zkušenosti vám pomohou lépe porozumět tomuto fenoménu.

Proč je těhotenská masáž dobrá?

Masáže jsou dobré pro tělo a duši, ale těhotenská masáž může být pro nastávající maminky zvlášť přínosná. Vyvíjí se v nás nový život, a to je na našem těle opravdu znát - víc než kdykoliv jindy. Těhotenské masáže pomáhají ulevit od bolestí zad, zlepšují prokrvení a pomáhají s únava nohou. Všechny maminky to potřebují, věřte mi.

Kdo může zvládnout těhotenské masáže?

Tento bod je důležitý. Kdo by měl provádět těhotenskou masáž? Ráda bych upozornila, že těhotenská masáž by měla být prováděna odborníkem, který má zkušenosti právě s těhotenskými masážemi. Je to specializovaná oblast, která vyžaduje znalosti těhotenské fyziologie a přijímání nových poloh. Ráda bych zdůraznila, že vaše bezpečí a pohodlí jsou na prvním místě.

Masáže a emocionální zdraví

Je všeobecně známo, že masáže jsou účinným způsobem, jak zmírnit stres. Ale věděli jste, že těhotenské masáže mohou také přispět k emocionální pohodě maminky? V těhotenství se naše hormony mění a často se cítíme emotivní. Masáž může pomoci uvolnit a uklidnit nervový systém, což může vést k lepší náladě a celkově lepšímu pocitu.

Jak často bychom měli jít na masáže během těhotenství?

Balení tří nebo pěti sezení bude většinou stačit a budete moci pozorovat výhody. V závislosti na vašem stavu a preferencích se můžete rozhodnout i pro častější návštěvy.

Osobní příběh

A nyní k tomu bodu s 40% šancí. Ano, i já jsem těhotenskou masáž vyzkoušela. A dovolte mi říci, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém těhotenství. Na začátku, kdy jsem byla poprvé těhotná, jsem byla trochu nervózní. Ale když se svými obavami sdělila mé masérce, dokázala mi pomoci. Ujistila mne a vysvětlila mi, co mohu očekávat.

Závěrečné slovo

Pro mne byly těhotenské masáže skvělým způsobem, jak se během těhotenství cítit lépe. Doporučuji to všem budoucím maminkám. Zkuste to taky, určitě nebudete litovat!

Napsat komentář