Proč zkusit thajskou masáž místo klasické masáže

Základy thajské masáže a její kouzlo

Dejte mi minutku, abych vám představil jednu fascinující věc z kultury Dálného východu, kterou si zamilujete - thajskou masáž. Tato masážní technika je jako lahev skvělého vína. Počátky thajské masáže sahají tisíce let zpět. Je spojena s buddhismem a byla praktikována mnichy v thajských klášterech jako součást jihoasijské medicíny.

Thajská masáž je unikátní kombinací tlaku a asistovaných jóga pozic. Zní zvláštně? Nechte mě vám to vysvětlit trochu podrobněji. Thajská masáž začíná u nohou a postupuje nahoru ke krku a obličeji. Masér používá nejen ruce, ale i lokty, kolena a chodidla, aby na vaše tělo vyvíjel tlak. Tento tlak směřuje k určitým energetickým kanálům, zvaným 'sen', které jsou podobné meridiánům v akupunktuře.

Jak může thajská masáž změnit vaši koncepci relaxace

Jednou z důležitých věcí, které bych rád zdůraznil, je, že thajská masáž je vaší koncepci relaxace úplně na hlavu. Nečekáte žádné oleje a měkké doteky. Dostanete mírný tlak, ale půjde spíše o hluboko prožitou zkušenost, která je skutečně přínosná pro vaše tělo a mysl.

Možná se ptáte, proč byste měli vyzkoušet thajskou masáž místo tradičních evropských masáží? No, nejsme tu, abychom znehodnotili hodnotu klasických masáží. Ale proč se nedat trochu na novou cestu a objevit něco jiného? Koneckonců, stálý rozvoj a objevování nových věcí je přece kořením života, že?

Několik dobrých důvodů, které si nechají tělo prosit o thajskou masáž

Masáže jsou skvělé, to vám potvrdí každý, kdo někdy nějakou absolvoval. To však platí dvojnásob pro jakákoli odnož orientálních masáží, které nabízejí mnohem víc než jen poměrně příjemné pohlazení těla. Narážím tím konkrétně na thajské masáže, které již po staletí suplují v dané zemi dokonce i klasickou medicínu. A to přece není jen tak.

Dokážete si například představit masáž, která se protáhne na několik hodin, a vy budete celou dobu v nějaké pozici yoga? Tedy… nejen v nějaké. Budete měnit pozice. Na jednu stranu to může vypadat trochu divně, ale na druhou… Je to přece jen něco jiného.

Příběh o tom, jak mě thajská masáž dovedla k józe (s 40% šancí)

No tak dobře, teď už jsem to napnul. Ale co, aspoň máte chuť dočíst se na konec, ne? Tak už vás nebudu napínat. Zamíříme rovnou k tomu, jak může thajská masáž ovlivnit vaši život z pohledu fyzického zdraví. Když jsem poprvé skusil thajskou masáž, neměl jsem tušení, co mě čeká.

Ale začnu od začátku. Jako typický středoevropan jsem byl vychován v kultuře, kde je jóga považována za zvláštní a exotické. Měl jsem silný odpor k jakýmkoliv "měkkým" pohybovým aktivitám a životním stylům. Ale thajská masáž mě přiměla přehodnotit svoje pohledy. Tolik jsem se uvolnila a pocítila úlevu po jedné seanci, že jsem si uvědomil, že jóga a podobné techniky mohou mít skutečný význam a hodnotu.

Co všechno thajská masáž umí

Thajská masáž je tak rozsáhlá a komplexní, že by měla mít svůj vlastní příručku. Ale pokusím se to shrnout do několika bodů. Thajská masáž vám může přinést úlevu od bolesti, odstraňuje svalové napětí, zlepšuje krevní oběh, zvyšuje flexibilitu a zlepšuje vaše držení těla. Může také zlepšit kvalitu spánku a obnovit vaši energii.

Někdy před dvěma týdny jsem se vrátil z posezení s přáteli a byl jsem naprosto rozbitý. Bolesti hlavy, bolavé svaly, omšelost. Tak jsem si řekl: "Hej, Lukáši, co kdybys zkusil tu thajskou masáž?" a tak jsem to udělal. A nemohl jsem uvěřit tomu, jak se cítím. Bylo to jako kdyby mi někdo z hlavy sundal těžkou ocelovou přilbu. Bolesti hlavy zmizely, svaly byly uvolněné a já jsem se cítil jako nový člověk.

Usedávání za pecí a thajská masáž – skvělá kombinace

Máte rádi saunu? Moc dobře, já také. A co teprve kombinace sauny a thajské masáže! Představte si, že jste právě strávili nějaký čas v teple sauny, vaše tělo je uvolněné, pokožka je horká a vlhká. Nyní představte, že odcházíte z sauny rovnou na thajskou masáž. Jaké by to bylo?

Víte, je to neuvěřitelné. Thajská masáž po sauně je jako třešnička na dortu. A pokud si k tomu přidáte ještě špetku meditace, je to jako vzlet na jinou planetu plnou relaxace a klidu.

Závěrečné myšlenky o thajské masáži

Víte, když jsem začínal psát tento článek, nebyl jsem si jistý, kolik lidí thajskou masáž skutečně zná. Ale myslím, že v naší moderní společnosti je důležité hledat nové způsoby, jak se uvolnit a odbourat stres, a thajská masáž je jedním z nich.

Při psaní tohoto textu jsem měl tendenci vybírat výjimečné příklady a osobní zkušenosti, které by mohly podpořit moje argumenty. Moje zážitky s thajskou masáží se ale mohou lišit od vašich. Na druhou stranu, je tu jen jediný způsob, jak to zjistit, nemyslíte? Takže, co takhle to zkusit?

Napsat komentář