Jak se lepí tejpy?

Výběr správného materiálu pro tejpování

Tejpování je umění a jako každé umění vyžaduje správný materiál. Jako malíři potřebujeme štětce, barvy a plátno, my, tejpovači, potřebujeme kvalitní tejp. Říkáte si, jaký je ten správný? Haha, dobrá otázka! V dnešní době existuje spousta značek, které nabízejí různé druhy a typy tejpu.

První věc, na kterou si musíme dát pozor, je materiál tejpu. Některé tejpové materiály jsou vyrobeny z bavlny, jiné z nylonu a některé dokonce z hedvábí. Bavlněné tejpové materiály jsou na naší kůži poměrně příjemné, jsou lehké a prodyšné. Nylonové tejpové materiály jsou silné a téměř neroztrhatelné. Hedvábné tejpové materiály, jak už název napovídá, se na kůži cítí jako hedvábí. Vybrat si ten pravý? Rozhodnete se podle vašeho komfortu a potřeby.

Ale pozor! Kvalitní tejp by měl mít dobrou lepivost a přilnavost k naší kůži. Zároveň by měl dobře držet tvar i po několika hodinách intenzivního pohybu. Pokud si zvolíte nesprávný materiál, může to způsobit podráždění pokožky nebo dokonce alergické reakce. Takže, vybírejte pečlivě!

Správná technika aplikace tejpu

Teď, když už máme kvalitní tejp, je čas se naučit, jak ho správně aplikovat. I když se to může zdát jednoduché, je to ve skutečnosti tak trochu věda. Abyste z tejpu získali maximum, musíte ho správně aplikovat.

Tejp se vždy aplikuje na čistou, suchou pokožku. Nejdříve si zvolíte oblast, kterou chcete tejpovat, a poté odříznete potřebný kus tejpu. Tejp by měl být vždy trochu delší než oblast, kterou chcete tejpovat.

Když máte tejp připravený, odlepte papír na jedné straně a začněte aplikovat tejp. Měli byste vždy začít od jednoho konce a pokračovat směrem k druhému konci. Nikdy to nedělejte naopak. Tejp by měl být aplikován v rovných liniích, bez vrásek a bublin. Je důležité, aby byl tejp dobře nalepený na pokožku, aby mohl správně fungovat.

Během aplikace byste měli mírně natáhnout oblast pokožky, kterou tejpujete. To pomáhá zvýšit účinnost tejpu a umožní mu přilnout se na pokožku. Nicméně, nepřehánějte to s natahováním. Pokud je oblast příliš napnutá, mohlo by dojít k podráždění nebo bolesti.

Účinky a výhody tejpování

Možná se ptáte, proč bych měla věnovat svůj drahocenný čas učení se technikám tejpování, když můžu jednoduše vzít pilulku proti bolesti nebo jít na masáž. No, odpověď je jednoduchá. Tejpování má spoustu výhod a účinků, které jiné metody jednoduše nemají.

Tejpování napomáhá regeneraci svalů a kloubů, zlepšuje držení těla, napomáhá krevnímu oběhu a lymphatickému odvodnění, zmírňuje bolest a podporuje správné svalové napětí. Je důležitým pomocníkem pro sportovce, ale také pro lidi, kteří trpí chronickými bolestmi nebo mají problémy s pohybovým aparátem. A to je jen několik příkladů!

Ale nejen to. Tejpování je bezpečnou a přirozenou alternativou k lékům proti bolesti. Nezpůsobuje žádné nežádoucí účinky a může být používán opakovaně. Co víc si přát, že?

No jo, a teď k té osobní zkušenosti. Jsem blogerka a pracuji především na počítači, takže mám často problémy s bolestí v krku a zádech. Když jsem poprvé vyzkoušela tejpování, byla jsem skeptická. Ale po několika týdnech pravidelného používání tejpu jsem si všimla značného zlepšení. Bolest v krku a zádech se výrazně snížila a celkově jsem se cítila lépe.

Kdy tejpování raději vynechat

Jak jsem již zmínila, tejpování je bezpečnou a přirozenou metodou léčby. Ale to neznamená, že je vhodné pro každého a vždy. Existují situace, kdy byste měli tejpování raději vynechat.

Například pokud máte otevřenou ránu nebo pokud je vaše pokožka citlivá, podrážděná nebo alergická na lepidlo tejpu. Tejp by měl být také vynechán u lidí s kožními chorobami, jako je ekzém nebo lupénka, nebo u lidí s citlivou nebo velmi suchou pokožkou.

Rovněž by měly být opatrné těhotné ženy. Tejpování během těhotenství je obecně považováno za bezpečné, ale vždy byste měli konzultovat svůj záměr s lékařem nebo porodníkem.

A konečně, tejp by neměl být aplikován na oblasti s nádory, záněty, infekcemi nebo hluboko pod kůží.

S tejpování tedy zacházejte opatrně a uvážlivě a vždy si předem zjistěte, zda je pro vás vhodné. A pokud máte jakékoli pochybnosti, raději se poraďte s odborníkem.

Tak a to je pro dnešek vše. Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit, co to tejpování je a jak ho správně používat. Užijte si tejpování a mějte se fajn!

Napsat komentář