Jak rehabilitační masáž pomáhá při bolestech v těhotenství

Proč rehabilitační masáž v těhotenství?

Ahoj všichni, volám se Michaela a ráda bych s Vámi dneska sdílela své zkušenosti s rehabilitační masáží v těhotenství. Víte, když se na mě podíváte, možná si řeknete, že jsem taková ta typická žena, co miluje jógu, bylinky a všechno to "alternativní". A máte pravdu! Mám ráda přírodu, jsem vegetariánka a jsem také velkou milovnicí zvířat - kocour Oliver a papoušek Koki jsou moji neoddělitelní společníci.

Ale co má to všechno společného s těhotenskou masáží? No, všechny tyto věci - jóga, zdravá výživa, péče o zdraví a wellness - jsou součástí mého životního stylu, který mi pomáhá zůstat v rovnováze jak tělesně, tak duševně. A jednou z věcí, na které jsem v těhotenství objevila, je rehabilitační masáž.

S Tomášem, mým partnerem, jsme se rozhodli věnovat těhotenství velkou pozornost, a proto jsem začala pracovat na své tělesné kondici. Rehabilitační masáž mě při tom velmi podpořila. Opravdu mi pomohla zvládnout některé z tělesných bolestí, které s těhotenstvím přicházejí. Ale o tom bude celý tento článek.

Jak těhotenství ovlivňuje tělo?

Těhotenství je období, které může být na tělo velmi náročné. S rostoucím bříškem se centrum těžiště posouvá, což způsobuje změnu držení těla a často vedou k bolestem zad. Postupně se také objevují další obtíže jako například otoky nohou, hemeroidy, bolesti v kříži či různé druhy poruch spánku.

Není to popravdě příliš pohodové a mnohdy jsem si řekla, že bych raději zůstala v posteli. Ale když jsem dostala doporučení vyzkoušet rehabilitační masáž, s chutí jsem se do toho pustila.

O čem je rehabilitační masáž?

Rehabilitační masáž je speciální druh masáže zaměřený na zmírnění bolesti a napětí v těle, zlepšení funkce svalů a kloubů a obecně na podporu zdraví a wellness. Měla jsem štěstí, že jsem našla skvělou terapeutku, která mi to všechno vysvětlila a ukázala mi, jak mi tato masáž může pomoci.

Rehabilitační masáž je skvělý nástroj pro ženy v těhotenství, který jim pomáhá uvolnit napjaté svaly, zlepšit krvní oběh a zvýšit celkovou pohodu. Má také řadu dalších přínosů, které jsem si v průběhu těhotenství opravdu užila.

Jaký je proces rehabilitační masáže?

Moje terapeutka mi vysvětlila, že každá seance rehabilitační masáže se začíná důkladným hodnocením mého tělesného stavu a potřeb. Poté následuje samotná masáž, která začíná pomalými a jemnými tahy na povrchu kůže a postupně přechází k hlubokým masážním technikám. Bylo to jako plavání v oceánu - na začátku jemné vlny a postupem času přicházejí ty větší a silnější.

Při rehabilitačních masážích v těhotenství se klade důraz na bezpečnost pro matku i dítě, takže všechny techniky a pozice jsou pečlivě vybrány tak, aby nezpůsobily žádné nepohodlí nebo riziko.

Co mi rehabilitační masáž přinesla?

Když jsem začala s rehabilitačními masážemi, byla jsem v polovině těhotenství a cítila jsem se celkem vyčerpaná. Ale po několika sezeních jsem začala cítit velkou úlevu. Bolesti zad a kříže se zmírnily a cítila jsem se celkově více uvolněná a odpočatá.

Ale nejen to. Začala jsem si také více všímat svého těla a toho, jak se mění. Učila jsem se vnímat své tělo jako celek a uvědomovat si, jak se může každý malý pohyb projevit na mém zdraví a pohodě. To mi skutečně pomohlo být v těhotenství šťastnější a svobodnější.

Kde najít odborníka na rehabilitační masáže?

Když jsem se začala zajímat o rehabilitační masáže, nevěděla jsem, kde začít. Ale naštěstí mi můj milý Tomáš pomohl najít odborníka, který se na toto období specializuje.

Nejdůležitější je, abyste se při výběru terapeuta cítili pohodlně. Je dobré se dívat na recenze, ptát se na doporučení a oslovovat několik terapeutů, než se rozhodnete. Pak už stačí jen objednat a začít těhotenskou cestou plnou relaxace a pohody.

Přeji všem budoucím maminkám, aby jejich těhotenství bylo pozitivním obdobím plným radosti a zdraví. A pamatujte, že je v pořádku si dopřát trochu luxusu a péče o sebe. Rozhodně to za to stojí!

Napsat komentář