Jak poznam že mám celulitidu?

Co je to vlastně celulitida?

Myslím, že není na škodu začít od samotných základů. "Celulitida" je, bohužel, slovo, které má mnoho z nás spojené s čímsi negativním, ale co to vlastně celulitida je? Celulitida je naprosto normální jev, který se týká velké většiny z nás, aniž bychom o tom vůbec věděli. Běžně se vyskytuje na bocích, stehnech, hýždích a břichu, v podstatě kdekoliv, kde se tělu líbí hromadit tuk. A právě ten tuk je hlavním viníkem, protože když se hromadí pod kůží, tlačí na přilehlé vláknité tkáně, což vede k typickému projevu celulitidy - povrchu pokožky podobnému pomerančové kůře.

Objevují se u mě příznaky celulitidy?

Pokud mám být úplně upřímný, bylo by skvělé, kdybychom měli jakýsi detektor celulitidy, který by nám jasně řekl: "Ano, máte celulitidu." Bohužel, takový stroj vynalezen nebyl, takže musíme spoléhat na vlastní smysly. Pokud si však nejste jisti, že vaše kůže začíná připomínat vzhled pomerančové kůře, existuje jednoduchý test, který můžete provést doma. Vezměte kůži mezi palec a ukazováček a pevně ji stiskněte. Pokud vidíte malé vypouklé oblasti, mohlo by to znamenat, že máte celulitidu.

Jaká jsou rizika a důsledky celulitidy?

V tomto bodě je důležité zmínit, že celulitida není nebezpečná. Nezpůsobuje bolest a nemá žádné zdravotní riziko. Ale pokud je to tak, proč se jí vůbec věnujeme? Proč se snažíme zjistit, zda máme celulitidu, a hledáme způsoby, jak ji zmenšit nebo eliminovat? Odpověď je velmi jednoduchá: Většina lidí ji pokládá za estetický problém. To znamená, že i když naše zdraví není v nebezpečí, může celulitida ovlivnit naše sebevědomí a pohodu.

Co způsobuje celulitidu a jak ji mohu předcházet?

Nyní víte, co je celulitida, jak ji rozpoznat a jaké důsledky může mít. Ale jak se celulitida vlastně tvoří? A co ji způsobuje? Věda není zcela jistá, ale existují důkazy, které naznačují, že genetika, strava, hormony a životní styl mohou hrát roli. Možná se ptáte, jak tedy celulitidě předcházet? Pravda je, že možná nebudeme moci celulitidu úplně zabránit, ale můžeme udělat několik věcí, aby se její výskyt snížil. Jednou z cest je správná strava a pravidelné cvičení, které pomáhá podpořit průtok krve a lymfy v těle, což samo o sobě může minimalizovat výskyt celulitidy.

Léčba celulitidy

Stejně jako u mnoha jiných věcí v životě platí, že pokud si jí nevšímejte, neznamená to, že neexistuje. Je dobré mít na paměti, že ačkoliv bychom měli přijmout svůj vlastní vzhled a své tělo milovat takové, jaké je, někdy je dobře udělat něco pro sebe a své sebevědomí. A zde přichází na řadu různé léčebné metody a kouzelné krémy, které nám slibují hladkou a celulitidou volnou kůži. I když se tyto produkty mohou zdát jako rychlá a snadná řešení, většinou jsou účinné jen dočasně a v nejlepším případě minimalizují výskyt celulitidy.

Moje zkušenost s celulitidou

Jak jsem se zmínil na začátku, jsem muž. A ano, i já mám celulitidu. Možná si říkáte, jak je to možné? Ano, je to tak. Celulitida neříká: "Jsi muž, tak se tě budu vyhýbat." Narodil jsem se s ní a po mnoho let jsem s ní žil. Nicméně, díky správné stravě a pravidelnému cvičení jsem dokázal svou celulitidu značně redukovat. A věřte mi, když říkám, že to je úžasný pocit.

Závěrečné myšlenky

A tak jsme došli k závěru tohoto podrobného průzkumu celulitidy. Doufám, že vám to přineslo trochu jasnosti do tohoto často zamlženého tématu a pomohlo vám zjistit, zda máte celulitidu či nikoliv. Ale na konci dne, ať už máte celulitidu, nebo ne, pamatujte si, že jste krásní takoví, jací jste. Vaše tělo je úžasné a dělá pro vás tolik věcí. Udělejte pro něj něco zpět a milujte ho, takové, jaké je.

Napsat komentář