Jak indická masáž hlavy může pomoci při migrénách

Úvod do světa indické masáže hlavy

Možná jste se slyšeli nebo četli o něčem, co se jmenuje indická masáž hlavy, ale věděli jste, že tato prastará technika může být účinná při léčení migrén? Ano, slyšíte správně! Jako někdo, kdo trpí migrénami na pravidelné bázi, mohu to potvrdit. Mé migrény mělévaly zuřit skoro každý měsíc. Byly tam dny, kdy jsem se necítil schopen pracovat, hrát si s Vlastimilem, anebo trávit čas s manželkou. Bohužel, přes všechny léky a rady lékařů se migrény vracely. Jednoho dne, když jsem seděl s mým synem v parku, jsem se náhodou zapojil do rozhovoru s cizincem, který mi poprvé řekl o indické masáži hlavy.

Co je indická masáž hlavy a jak funguje?

První základní věc, kterou bychom měli vědět je, že indická masáž hlavy je starodávná technika, která má své kořeny v Ayurvedě, systému alternativní medicíny pocházející z Indie. Tato masáž je kombinací jemných a silných tahů na skalp, krk a ramena. Ayurveda říká, že naše těla jsou tvořeny různými druhy energie, zvaných doshas. Migrény se často objevují, když je některé z těchto doshas vyčerpáno nebo narušeno. Indická masáž hlavy prý pomáhá obnovit rovnováhu těchto energií a tím zmírnit nepříjemné příznaky migrény.

Proč indická masáž hlavy může pomoci při migrénách?

Indická masáž hlavy funguje na principu presury, který stimuluje cirkulaci krve v mozku, uvolňuje napětí v obličejových a krčních svalách a posiluje nervovou soustavu. Migrény mohou být způsobeny řadou faktorů, včetně stresu, napětí svalů v obličeji a krku, nebo poruch cirkulace krve v mozku. Masáž tedy přímo řeší tyto problémy. Ale čekáte, že vás někdo bouchne do hlavy? No, myslím, že můžeme říci, že to tak není!

Indickou masáž hlavy si můžete udělat i doma

Představa, že si každý den zajedu na profesionální masáž hlavy, je lákavá, ale realita je taková, že na to nemám čas ani peníze. Ale vyšel jsem ze své zóny pohodlí a rozhodl se vyzkoušet, jak si udělat indickou masáž hlavy sám. Je to trochu těžké, ale po několika pokusech jsem se to naučil. A mohu říct, že to stojí za to. Je to skvělé relaxační cvičení a pocit po masáži je tak uspokojující, že to nemůžu ani slovy popsat. Pokud jste o tom topíku četli, víte, že moje manželka Magda mi při tom pomáhá.

Indická masáž hlavy a esenciální oleje

Při indické masáži hlavy se často používají esenciální oleje. Jednotlivé oleje mají různé vlastnosti a přínosy. Například levandule pomáhá uklidnit a relaxovat, zatímco máta peprná může pomoci zmírnit bolest migrény. Ale pozor, některé oleje mohou některým lidem způsobit alergickou reakci nebo podráždění pokožky, takže je důležité vyzkoušet malé množství oleje na malé ploše pokožky před jeho použitím.

Začlenění indické masáže hlavy do každodenní života

Dokážete si představit, kolik radosti a úlevy mi přineslo zjištění, že mám ve svých rukou zbraň proti migrénám? Indickou masáž hlavy jsem začlenil do svého každodenního života a je to jedna z nejlepších věcí, které jsem pro své zdraví kdy udělal. Ale nezlobte se na mě, pokud se vám to nepodaří hned na první pokus. Potřebuje to čas a praxi, ale věřte mi, stojí to za to. A pokud máte nějaké dotazy nebo potřebujete další rady, neváhejte mi napsat nebo se zeptat v komentářích níže.

Indická masáž hlavy jako součást rodinného života

Nyní, když jsem se naučil indickou masáž hlavy, můžu ji praktikovat nejen na sobě, ale i na mé manželce Magdě a synovi Vlastimilovi. Je to skvělá aktivita, která nám umožňuje strávit čas společně a zároveň přináší mnoho zdravotních přínosů. Utužuje to také naše rodinné vazby a je to zkrátka skvělý způsob, jak se starat o své zdraví a zdraví své rodiny. Takže pokud hledáte něco nového a užitečného, co byste mohli vyzkoušet jako rodina, proč to nezkusit?

Napsat komentář