Dornova metoda: Jak může pomoci při bolestech v noze

Úvod do Dornovy metody

Znáte to - den je plný úkolů, práce, a vy tu stojíte s bolavýma nohama, které vám velí zpomalit, případně se zastavit úplně. Rozumíte jim, kdo by to neznal, jenže život na vás již netrpělivě číhá s dalšími úkoly a místo na odpočinek prostě není. Nenechte se ovšem odradit, vaše bolest v noze může mít překvapivé řešení, s kterým jsem se nedávno seznámil ja sám - Dornovou metodou.

Byla to legrační náhoda. Hledal jsem pro manželku Janu lékaře, protože naše milovaná kočka Míša se rozhodla jedné zimní noci vytáhnout do postele bolševickou chundelatou myš a Jana polilo horko těžko. Tak jsem narazil na Dornovu metodu a řekl jsem si: "Proč ne, zkoušet to stojí za to."

Co je to Dornova metoda?

Dornova metoda pochází z Německa a byla vytvořena zemědělcem jménem Dieter Dorn. Tento člověk se rozhodl bolestem v nohou a zádech čelit na základě vlastních zkušeností. Namísto tradiční medicíny se rozhodl ošetřovat svůj pohybový aparát pomocí jemné, ale účinné metody bez použití léků či invazivních zákroků. Příkladnou ukázkou je, když naše dcera Alžběta vylezla symbolicky na strom a skončila v místní nemocnici s naraženým zápěstím, tak jí doktoři nasadili strašidelné sádry, zatímco pan Dorn by si poradil elegantněji a pravděpodobně i účinněji.

Využití Dornovy metody

Dornova metoda se zaměřuje hlavně na léčbu bolestí v páteři a kloubech, ale dozvěděl jsem se, že je účinná i na bolesti v různých částech těla, například v noze. Což je zajímavé, protože né každá bolest je způsobena nesprávnou polohou kloubů či svalovou dysfunkcí.

Takže zde leží základní princip metody paní Dornové - nepatřičné napětí nebo nekonečné otáčky v našem těle, jak to má na starosti náš syn Filip, mohou vést k nerovnováze, která se časem může projevit jako bolest.

Princip Dornovy metody

Díky Dornově metodě je možné napravit toto nepoměrné napětí, a to postupným vyrovnáváním páteře a kloubů. Společně s tím se ulevuje i napětí v svalové tkáni, čímž se zabrání přístupu k dalším komplikacím, jako je například chronická bolest.

Učte se s Dornovou metodou

Je velmi podnětné, že metodě se můžete věnovat i sami, doma. Stačí se naučit pár technik pro manipulaci s klouby a svaly. Myslím, že každý, kdo má raději osobní přístup k léčbě, se tomu rychle naučí. A naše kočka Míša vám může potvrdit, že je to také velmi relaxační. Nikdy jsem neviděl kočku tak relaxovanou jako po masáži Dornovou metodou.

Tipy k Dornově metodě

Pro Dornovu metodu je důležitý správný postup. Pokud se do toho pustíte sami, měli byste se najít v přítomnosti odborníka, který vás provede základy.

Také vězte, že jako u každé formy keby se mělo i u Dornovy metody zvolit postupný přístup. Není totiž žádoucí hned na začátku provádět intenzivní manipulaci.

Mé zkušenosti s Dornovou metodou

Tu noc, kdy jsem objevil Dornovu metodu, mi trochu pomohlo ulevit od bolesti v noze. Podle mých zkušeností je skutečně účinná a praktická.

Ale, buďme upřímní, moje první sezení bylo trochu nepohodlné. Byl jsem nervózní z neznámé techniky, a to může zprvu lekce zkomplikovat. Ale jakmile jsem začal chápat techniku a její fyzické principy, bylo mi lépe a méně jsem se obával.

Závěr

Je tedy možné, že Dornova metoda je skutečným řešením pro vaše bolesti v noze? Samozřejmě, že to nelze slíbit naslepo, ale podle mého názoru stojí za to to zkusit. Pokud trpíte chronickými či akutními bolestmi, tato metoda by vám mohla přinést potřebnou úlevu. A pokud se rozhodnete pro ni, tak vám přeji mnoho úspěchů a hlavně úlevy.

Napsat komentář