Co je to thajská masáž a jaké jsou její výhody?

Úvod do světa thajské masáže

Někdy je třeba uniknout z běžné každodennosti do útrob dalekých kultur, aby naše tělo i mysl našly skutečný klid a pohodu. A také moje pes Max a králík Flíček někdy potřebují trošku víc pozornosti a hýčkání. Na mysli mám něco trochu jiného než potulky po ostravských parkách - mám na mysli thajskou masáž. Chcete vědět, co je to thajská masáž a jaké jsou její výhody? Tak pojďme na to!

Historie a původ thajské masáže

Máme zde jedinečný koncept wellness, který pochází přímo z Thajska. Není to nic nového, thajská masáž má starou tradici, která sahá až do 2500 let zpátky. Jde o hluboce zakořeněný systém léčby, který se vyvinul z praxe buddhistických mnichů. Thajská masáže má své kořeny v ajurvédě a tradiční čínské medicíně. A ačkoli se zdá být něco zcela exotického a dalekého, již dlouhou dobu je velmi oblíbená po celém světě. A proč? No, na to si musíte počkat, až si přečtete následující sekce tohoto článku.

Proces thajské masáže

Thajská masáž je zcela odlišná od toho, co jste možná zvyklí. Nečekejte oleje ani potření, ale spíše oblečený terapeut, který pracuje s vaším tělem pomocí různých technik. Proces zahrnuje protahování, tlakové body a uvolňování energetických linií. Thajská masáž je velmi interaktivní a může zahrnovat tlak na určité oblasti těla, táhnutí a dokonce i prohnutí do různých pozic. Představte si to jako jogu, kterou za vás dělá někdo jiný. Toto je pravděpodobně důvod, proč je thajská masáž občas označována jako "jóga pro lenivé." Ale věřte mi, i když jste leniví, po thajské masáži se budete cítit skutečně obnoveni.

Výhody thajské masáže

Nyní se dostáváme k tomu, proč je thajská masáž tak oblíbená. Má nespočet výhod pro naše zdraví a celkovou pohodu. Jasné je, že thajská masáž pomoci uvolnit napětí v těle a zvýšit fyzickou flexibilitu. Ale to není vše! Zlepšuje také krevní oběh, napomáhá detoxikaci a může dokonce pomoc při léčení ranech. Dalo by se dokonce tvrdit, že thajská masáž je skutečný elixír mládí. Jóga pro lenivé, která vás zároveň omladí? No řekněte, kdo by si to nechtěl vyzkoušet!

Thajská masáž ve vašem životě

Možná si říkáte, že thajská masáž je něco, co je zcela mimo váš dosažitelný svět. Ale opak je pravdou. Thajské masáže jsou nyní široce dostupné po celém světě, včetně našeho malého ostravského koutu. I když se jedná o investici, výhody, které přináší, stojí rozhodně za to. Může vám pomoci snížit stres, zlepšit spánek, zvýšit energii a cítit se lépe celkově. Je to jako plavit se na chvíli do světa klidu a harmonie dalekého Thajska.

Máme tu tedy konec naší krátké cesty do světa thajské masáže. Doufám, že vám to přineslo alespoň trochu osvěžení a možná vás i inspirovalo zkusit si thajskou masáž na vlastní kůži. Být stále ve stresu a v napětí není pro člověka dobré a proto je důležité občas se zastavit, odpočinout si a nabrat novou energii. A thajská masáž je k tomu jako stvořená. Tak co, jdeme na to?

Napsat komentář