Breussova masáž: Táhníte za kratší konec lana? Energizujte své tělo přirozeně!

Co je to Breussova masáž

Jste naštvaní, že vás bolí záda jako starou babišku? A co teprv, když to není jen o té bolesti, ale vaše tělo je na dně jako ada na silvestra ráno po tuhé pařbě? Představujeme vám Breussovu masáž, kamarády! Tato masážní technika stvořená Rudolfem Breussem je jako elixír mládí pro naše unavené kostry. Přichází jako hrdina, který nás zachrání z drápů stresu, únavy a fyzických bolestí.

Je to nejen o hmatání a mačkání, moji milí. Breussova masáž je speciálně navržena pro regeneraci mezivertebrálních disků, takový ten pěkný guma, co drží naše páteře pohromadě. Říká se jí také energizující masáž, protože po ní vám bude šlapat energie jako králíkům od Duracellu. A navíc, tohle může být i vaše ochranný štít proti stresu a psychickému vyhoření. Tedy pokud si dovolíte trochu relaxu a pohnete tím zadkem na masážní pohovku!

Výhody Breussovy masáže

Už jste někdy slyšeli, že Breussova masáž může zázračně léčit? No, neberme to jako zaručenou věc, ale přínosy určitě stojí za povšimnutí. Zlepšení stavu páteře a celková relaxace těla jsou jako základní level v Mariovi – musíte je zvládnout, než se dostanete dál. Ale co teprv tištění, úleva od bolesti a zlepšení pohyblivosti? To je jako když najdete ve hře tajnou komnatu plnou mincí.

A víte co je ještě lepší? Breussova masáž má vliv i na naši duševní pohodu. Zní to jako fígl, ale představte si, že celé tělo se uvolní a vaše mysl uteče pryč od každodenních starostí. To je jako když Harry Potter použije lektvar Felix Felicis a všechno mu jde jak po másle. A když už jsme u toho, tak tahle masáž může též podpořit lepší spánek. Takže pokud vaše oční víčka nechtějí spolupracovat, když ležíte v posteli, víte co zkoušet jako další!

Postup Breussovy masáže

Koukejte, jak to chodí u Breussovy masáže. Není to jen tak ledajaké olíznutí páteře, ale pořádná práce. Masér začne prozkoumáním vašeho zadního pokladu. A než si to někdo špatně vysvětlí, nemyslíme tím zadek, ale páteř! Pohmat a tlak musí být přesně tam, kde je třeba. Představujte si to jako třídění odpadu – musíte vědět, co kam patří.

Poté následují jemné, ale proklatě účinné tahy, které budou vaše disky natahovat jako Gumby. Specializovanou technikou a oleji se docílí toho, že se vaše tělo uvolní a začne se lépe hojit samo. To je jako když dáte pokoj rostlině – zalijete ji, nasvítíte na ni a necháte ji dělat svou magii. A nezapomeňte, že to všechno má být bezbolestné. Pokud býti váš masér Freddy Krueger, tak utek tam oknem!

Jak často bychom měli Breussovou masáž podstoupit

Mít Breussovu masáž jako rozhodnutí mezi ovesnou kaší a palačinkami na snídani by bylo ideální, ale moje milé peňížky by pravděpodobně řekly dost. Odborníci doporučují masáž zařadit do své rutiny, ale není to o tom, dělat ji každý den jako čištění zubů. Spíš jednou za čas, abyste podpořili regeneraci a uvolnění těla. Jak často? No, to je jako s tím víkendovým vínem – poslechněte svoje tělo, ale nepřehánějte to.

Pro začátek můžete vyrazit jednou za měsíc a uvidíte, jak se cítíte. Jakkoliv masáž působí divy, každý jsme jiný a jedinečný jako sněhová vločka. Někteří potřebují víc, někteří míň. Ale pamatujte, že jako u všeho, i tady platí pravidlo zlaté střední cesty. A jestli vám to přinese radost do života, tak proč ne?

Příprava na masáž

Než vletíte do masážního salónu jako Mary Poppins, je dobré se trochu připravit. Zkuste to začít od psychického nastavení; nastavte si hlavu na relax a uvolnění. Pak dejte tělu co potřebuje – hydratujte se, něco lehkého snězte (zapomeňte na to těžké gulášové knedlíkové šílenství) a vyhněte se alkoholu jako králík mrkvi.

A co oblečení? No, nejdeme na fashion show, ale pohodlí je klíčové. Vybírejte volné a pohodlné šaty, aby vás nic netlačilo a masér měl k vaší kůži volný přístup. Boty, které se snadno obouvají a vyzouvají, taky nejsou na škodu. A pokud máte obavy, klidně se zeptejte předem, masér vám určitě rád odpoví na všechny otázky.

Zkušenost klienta s Breussovou masáží

A teď trochu osobního příběhu. Já sama jsem se rozhodla Breussovu masáž vyzkoušet, když mi Tomáš sdělil, že chodím jak zaseknutý robot z osmdesátkových sci-fi filmů. A víte co? Byl to zásah do černého! Po několika sezeních jsem se cítila jako znovuzrozená. Moje záda byla poddajnější, hlava lehčí a mysl čistší než svědomí mimiškoláka.

Ostatní klienti, které jsem potkala, měli podobné zkušenosti – jeden pán mi říkal, že se cítí jako kdyby ho přejel traktor (v dobrém slova smyslu!), protože jeho tělo bylo uvolněné jako nikdy předtím. Když vidím, že lidé odcházejí z masáže s úsměvem na tváři a pohybují se lehčeji, vím, že to má smysl.

Kde najít kvalitního maséra

Pokud uvažujete, že byste se této masáži chtěli věnovat, klíč je najít toho pravého maséra. Má být jak Yoda z Hvězdných válek – moudrý, zkušený a schopný vycítit, co vaše tělo potřebuje. Dávejte si pozor na recenze, doporučení od známých a certifikace. Není to jako vybírat nejlepší chleba v obchodě, je to vážná věc!

Nebojte se prozkoumávat a ptát se. Jakmile najdete maséra, který vám sedne, tak to budete vědět. Váš tělo na masáži zazpívá jako Adele a vy budete vědět, že jste udělali správnou volbu. Sázejte na odborníky, kteří Breussovou masáž opravdu rozumí a mají pro ni vášeň. A vaše tělo vám moc poděkuje, věřte mi!

Napsat komentář